Szampon Equalibrio

Szampon Equalibrio

Polecany jest do przetłuszczającej się skóry głowy. Szampon posiada potrójną formułę działania – oczyszcza, seboreguluje i nawilża.

Biowektor glicyny zawarty w składzie oczyszcza zalegającą wydzielinę łojową i wyrównuje pH skóry. Biowektor glicyny jest uznawany za seboregulator lipidowy tzn. jest inhibitorem aktywności gruczołów łojowych i potowych. Ograniczona liczba wydzielanego sebum dezaktywuje obecność bakterii i innych drobnoustrojów.
Seboregulującą rolę w szamponie odgrywa obecność wyciągu z Fomes Officinalis, który odpowiada za inhibicję gruczołów łojowych redukując produkcję sebocytów. Ekstrakt z Fomes Officinalis działa również ściągająco na pory, co pozostawia na długi czas prawidłową higienę okołomieszkową.
Funkcję nawilżającą pełni alantoina i sulfopeptydy pochodzące z protein drożdży. Hydrolizowane proteiny drożdży są humektantem więc odpowiadają za stopień uwodnienia komórek skóry. Alantoina tworzy delikatny biofilm, który wyrównuje hydratację komórek warstwy rogowej tak, aby oczyszczone i wyregulowane gruczoły pozostawały  w homeostazie sebocytarnej. Alantoina odpowiedzialna jest również za niwelowanie podrażnień, przeczosów i przyspieszenie gojenia się ran.

Szampon wysycony jest witaminami z grupy B. Zawiera nikotynamid (witamina B3), pantenol (witamina B5), pirydoksyna (witamina B6), biotyna (witamina B7).
Nikotynamid reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. Pantenol przyspiesza gojenie się ran i podrażnień poprzez stymulację aktywności fibroblastów. Pirydoksyna kondycjonuje procesy proliferacyjne komórek. Biotyna odpowiada za wygładzenie i nawilżenie skóry oraz zapobiega nawrotom zmian rumieniowo-złuszczających.

Szampon przywraca prawidłowe pH oraz równowagę sebostatyczną i hydrolipidową poprzez oczyszczenieregulację i nawilżenie.

Polecany jest na:
– łojotok,
– łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS),
– hiperhydroza (nadpotliwość),
– nadreaktywność gruczołów,
– nadmierne wydzielanie sebum.

Stosowanie:
Umyć włosy szamponem. Dokładnie spłukać. Zaaplikować szampon ponownie. Pozostawić na 5-10 minut. Spłukać. Szampon nie zawiera parabenów, silikonów, kolorantów.

https://tylkodlamnie.pl/szampon-equalibrio-250ml-p-505.html

Zobacz produkt w sklepie...