Lotion Control

Lotion zawiera pirytronian cynku, który działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Takie działania są istotne w przypadku keratoz indukowanych przez Malassezia spp i inne drobnoustroje. Pirytronian cynku zmniejsza stopień rotacji komórek w dermatozach hiperproliferacyjnych, co prowadzi do wzmocnienia i spójności warstwy rogowej.
Istotnym składnikiem lotionu jest wyciąg z Fomes Officinalis, który wpływa na inhibicję gruczołów łojowych redukując produkcję sebocytów. Ponadto działa ściągająco na pory, co pozwala utrzymać prawidłową higienę okołomieszkową i kondycję skóry.
Obecność mentolu w składzie, który ma właściwości przeciwświądowe pozwala na zniwelowanie rumienia i stanu zapalnego jaki towarzyszy dermatozom z hiperkeratynizacją.
Skład lotionu został dopełniony o alantoinę, która odpowiada za utrzymanie biofilmu wyrównującego hydratację komórek warstwy rogowej. Jednocześnie alantoina wpływa na przyspieszenie procesu gojenia się ran wynikających ze świądu, który towarzyszy stanom zapalnym w keratozach. Jej działanie wzmagają hydrolizowane proteiny drożdży, które są humektantem i pełnią funkcję nawadniania warstwy rogowej.
Lotion wzbogacony został o witaminy z grupy B – nikotynamid (witamina B3), pantenol (witamina B5), pirydoksyna (witamina B6), biotyna (B7). Nikotynamid reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. Pantenol przyspiesza gojenie się ran i podrażnieo poprzez stymulację aktywności fibroblastów. Pirydoksyna kondycjonuje procesy proliferacyjne komórek. Biotyna odpowiada za wygładzenie i nawilżenie skóry oraz zapobiega nawrotom zmian rumieniowo-złuszczających.

Zastosowanie:
Rekomendowany jest w zaburzeniach proliferacji komórek skórno-naskórkowych.
Polecany przy różnych rodzajach keratoz:
-łupież suchy,
-łupież tłusty,
-łuszczyca,
-łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS)

https://tylkodlamnie.pl/lotion-control-150ml-p-503.html

Zobacz produkt w sklepie...