Ampułki Vitalis

Kompleks MPC™ zawarty w ampułkach Vitalis jest opatentowaną formułą łączącą peptydy i cytokiny.

Mleczne proteiny w połączeniu z czynnikami wzrostowymi i cytokinami odgrywają niezwykle ważną rolę w indukowaniu cyklu anagenowego nowych włosów, mianowicie biorą udział w stymulacji wyspecjalizowanych komórek mezynhemalnych w brodawce włosowej. Ponadto mleczne proteiny wzmacniają łączenia aminokwasowe, dzięki czemu włosy są sprężyste i odporne na uszkodzenia.

Ważną rolę w ampułkach odgrywają zawarte w składzie cytokiny, które są typem białek sygnalizujących. Sygnały wysyłane przez cytokiny – „inteligentne molekuły” stymulują komórki macierzy do proliferacji. Dzięki czemu komórki brodawki włosowej hamują proces utraty włosów.
Cytokiny wykazują działanie interdyscyplinarne i synergistyczne, co umożliwia wielu receptorom i ligandom aktywowanie szlaków biochemicznych odpowiedzialnych za tworzenie się keratyny (podstawowego budulca włosa).
Funkcja inteligentnej inicjacji procesów fizjologicznych w brodawce mieszków włosowych jest niezwykle ważna w przypadku długofalowej utraty włosa, ponieważ cytokiny „uczą” struktury molekularne regularnych procesów oraz nadzorują ich przebieg. Efektem tego jest powrót fazy anagenowej włosa do prawidłowego czasu jej trwania oraz systematyczna produkcja keratyny, czyli zachowanie prawidłowego wzrostu włosa.

Ampułki Vitalis dedykowane są do intensywnego hamowania wypadania włosów.

Polecany na:
– łysienie androgenowe
– łysienie anagenowe
– łysienie telogenowe
– łysienie polekowe

Aplikacja:
Stosować jedną ampułkę dziennie. Ampułkę rozprowadzić dokładnie na wilgotną skórę głowy. Nie spłukiwać. Nie suszyć. Preparat nie zawiera parabenów, silikonów, kolorantów.

https://tylkodlamnie.pl/ampulki-vitalis-p-500.html

Zobacz produkt w sklepie...