Ampułki Energium

Preparat jest biotechnologiczną kombinacją składników aktywnych dedykowanych do problemów z brakiem porostu włosów i nadmierną utratą włosów.
Preparat stymuluje brodawkę włosową do podziałów komórkowych, aktywuje syntezy biochemiczne aminokwasów i zapobiega miniaturyzacji mieszka włosowego.
Ampułki zawierają hydrolizowane proteiny soi, które stymulują mieszki włosowe do rozwoju.
Fitoestrogeny zawarte w proteinach soi stymulują metabolizm komórek brodawki włosowej.
Izoflawony – pochodne fitoestrogenów, są odpowiedzialne za tempo wzrostu włosów oraz ich gęstość. Ponadto preparat zawiera ginsenozydy pochodzące z żeńszenia.
Ginsenozydy inhibują indukowaną przez DHT transkrypcję receptora androgenowego. Efektem tego jest przeciwdziałanie miniaturyzacji mieszków włosowych w łysieniu androgenowym. Ginsenozydy biorą również udział w aktywacji szlaków sygnałowych. Co zwiększa aktywność proliferacji w mieszku włosowym i przyspiesza tempo wzrostu włosa.

Ampułki ENERGIUM dodatkowo są bogate w aminokwasy: argininę, ornitynę, cytrulinę. Arginina jest jednym z najważniejszych prekursorów keratyny. Penetruje bezpośrednio do bulby i stymuluje podziały komórkowe. Ornityna jest aminokwasem odpowiedzialnym za rewitalizację zminiaturyzowanych mieszków włosów. Obecność cytruliny jest warunkiem koniecznym eliminacji substratów ubocznych z procesów przemian aminokwasowych. Brak jej obecności spowodowałby wystąpienie toksycznych związków amoniaku.

Preparat nasycony jest cynkiem, który reguluje procesy gruczołów łojowych, hamując nadmierne wydzielanie sebum oraz minimalizując rozwój infekcji bakteryjnych. Cynk jest też inhibitorem androgenowym oraz katalizatorem syntez aminokwasowych.

Ampułki wspomagane są witaminami z grupy B: nikotynamid (witamina B3), pantenol (witamina B5), pirydoksyna (witamina B6), biotyna (B7).

Witamina B3 jest ważnym elementem regulującym syntezy energetyczne pozyskującym wysokoenergetyczny związek fosforowy ATP, niezbędny do przemian aminokwasowych i biosyntezy elementów morficznych tworzących łodygę włosa.
Witamina B5 jest stymulatorem keratynocytów do szybszego wytwarzania keratyny (budulca łodygi). Witamina B5 odpowiada również za absorbcję wody do łodygi włosa, co przekłada się na sprężystość i elastyczność włosów.
Witamina B6 jest biokatalizatorem przemian glikogenowych, czego efektem jest przyspieszenie procesów dostarczania substratów budulcowych do tworzenia łodygi włosa. Bierze również udział w syntezie hemoglobiny, tym samym zwiększa natlenienie włosa.
Witamina B7 jest koenzymem niezbędnym do kumulacji siarki w macierzy włosa. Jej niedobory skutkują rozerwaniem mostków disiarczkowych, co powoduje urywanie się włókna włosowego.

Polecany na:
– brak porostu włosów
– łysienie anagenowe
– łysienie telogenowe
– łysienie polekowe

Aplikacja:
Stosować jedną ampułkę dziennie. Ampułkę rozprowadzić dokładnie na wilgotną skórę głowy. Nie spłukiwać. Nie suszyć. Preparat nie zawiera parabenów, silikonów, kolorantów.

 

https://tylkodlamnie.pl/ampulki-energium-p-499.html

Zobacz produkt w sklepie...